Profilimiz


Şirketimiz, 1986 yılından itibaren Ponza taşı ve bims madenciliği konusunda dünyanın en kaliteli rezervlerine sahip olan Nevşehir bölgesinde faaliyet göstermektedir. ERTAŞ GRUP olarak Bims ten Mamul İzolasyonlu Hafif Yapı Elemanları üretimi konusunda ülkemizin en büyük firmasıyız. İnşaat, Madencilik, Nakliye ve Akaryakıt ve Baca Sistemleri konusunda faaliyet gösteren şirketlerimizin yapmış olduğu ar-ge çalışmaları sonucunda sürekli olarak yeni ürün konseptleri ile ilgilenmektedir. Şirketlerimizde ISO 9001-2000 Toplam Kalite Yönetimi uygulanmaktadır. Ayrıca ürünlerimizin TS EN standartlarına uygunluk belgeleri ile birlikte CE Kalite belgelerine de sahiptir.


Firmamız 1993 yılında, maden işletmeciliği alanında faaliyet göstermek üzere, Ülkemizdeki Pomza (bims) rezervlerinin çok büyük bir kısmının olduğu Kapodokya bölgesinde bulunan Nevşehir ilinde kurulmuştur.


Kurulduğu günden bugüne üretimine aralıksız devam eden firmamız, ürettiği pomzanın kalitesi nedeni ile iç piyasanın yanısıra dış piyasadada isim yapmıştır.


600 Ton/Gün kapasite ile her ebatta pomza üretimi yapan firmamız, Müşterilerimizin isteğine göre ambalajlı ve dökme olarak 365 gün sevkiyat yapmaktadır.